Augšdaugavas novada bibliotekāri profesionāli pilnveidojas

Astoņām Augšdaugavas novada bibliotēku vadītājām (no Maļinovas, Biķernieku, Skrudalienas, Naujenes, Dubnas, Kalupes, Tabores un Līksnas pagastiem) 2021. gads bija profesionālo izaicinājumu pilns. Viņas apliecināja savu kompetenci Latvijas Nacionālās bibliotēkas Kompetenču attīstības centra rīkotajā profesionālās kvalifikācijas eksāmenā.

Mainīgie Covid-19 apstākļi ar valstī noteiktās epidemioloģiskās drošības prasībām un mājsēdi liedza iespēju īstenot eksāmenu iepriekšplānotājos laikos, taču beidzot laikā no 8. līdz 10. decembrim eksāmens notika klātienē, “zaļajā režīmā”. Kopumā eksāmenu kārtoja 29 dalībnieces no dažādiem Latvijas reģioniem un bibliotēkām (Rīga, Daugavpils, Talsi, Liepāja, Ludza, Alūksne, Jelgava, Limbaži, Kuldīga, Jūrmala, Augšdaugava, Bauska, Tukums, Valmiera).

Vakar, 20. decembrī, Latvijas Nacionālās bibliotēkā tika izsniegtas profesionālās apliecības ar kvalifikāciju “Bibliotekārs”, septiņas no tām – mūsu novada pagastu bibliotēku vadītājām. Jāpiebilst, ka vienoti saņemt apliecības bibliotēku vadītājas devās ar Augšdaugavas novada Kultūras pārvaldes nodrošināto transportlīdzekli. Klātienē apsveikuma vārdus bibliotekārēm teica arī Augšdaugavas novada bibliotēku metodiskā centra vadītāja Marina Baranovska.

Īpaši gribas uzsvērt, ka teicamu rezultātu (9 balles) no visām mācību dalībniecēm sasniedza tikai divas – Naujenes tautas bibliotēkas un Tabores pagasta bibliotēkas vadītājas.

Sveicam visas kvalifikācijas ieguvējas! Vēlam panākumus turpmākajā profesionālajā darbībā!